top of page
  • domtapet.pl

Kolekcja ekskluzywnych tapet "British Heritage II" firmy KT EXCLUSIVE

Kolekcja tapet "British Heritage II" firmy KT Exclusive dostępna w naszym showroomie w Kielcach przy ul. Klonowej 25 to seria ekskluzywnych, ekologicznych tapet o wzorach inspirowanych bogatym dziedzictwem i kulturą Wielkiej Brytanii. Znaleźć w niej można szeroką gamę klasycznych, eleganckich i ponadczasowych wzorów z nowoczesnymi akcentami.


Twórcy katalogu czerpali inspirację z projektów i motywów Williama Morrisa - wybitnej postaci w brytyjskim ruchu artystycznym i rzemieślniczym XIX wieku. Morris był projektantem, pisarzem i socjalistą, który uważał, że design powinien być jednocześnie piękny i funkcjonalny, a wytwarzanie towarów powinno opierać się na tradycyjnych technikach i materiałach.

Kolekcja zawiera wzory i kolory, które przypominają kultowe projekty tapet Morrisa, charakteryzujące się skomplikowanymi wzorami kwiatowymi, naturalnymi motywami i stonowaną kolorystyką. Każda tapeta z kolekcji jest tworzona przy użyciu najwyższej jakości materiałów i ma na celu dodanie odrobiny wyrafinowania i luksusu do każdego wnętrza. Kolekcja tapet British Heritage 2 firmy KT Exclusive jest hołdem dla dziedzictwa Williama Morrisa i jego wkładu w brytyjski design. Kolekcja oddaje esencję wizji Morrisa w zakresie projektowania i rzemiosła oraz przenosi ją w nowoczesną erę dzięki współczesnym kolorom i materiałom.


Tapeta Woodland


Jednym z wyróżniających się wzorów w kolekcji jest tapeta "Woodland". Prosty, uniwersalny i subtelny wzór drobnych liści na całej powierzchni został zaczerpnięty ze wzoru tapety "Lily" zaprojektowanej przez Morrisa w 1874 roku. "Lily Leaf" był prostym wzorem liścia w małej skali. Drugim źródłem inspiracji dla wzoru "Woodland" była tapeta "Willow Bought" z zakrzywionymi gałązkami wierzby. Wiele projektów Morrisa było opartych na formach roślinnych. Inspiracje do projektów takich jak "Trellis" czy "Garden Tulip" zostały zaczerpnięte z roślin w jego własnych ogrodach, a wzory takie jak wyżej wymieniony "Willow Bought" inspirowane były dzikimi kwiatami i drzewami obserwowanymi podczas spacerów w okolicach wiejskiej posiadłości.


Tapeta Meadow


Wzór tapety "Meadow" został zaczerpnięty z projektu Morrisa "Chrysanthemum" (1876 r.). Pierwotnie "Chrysanthemum" powstał jako drzeworyt zarówno w subtelnych, neutralnych tonach jak i klasycznych kontrastowych kolorach, które podkreślały kręte chryzantemy na tle liści. W kolekcji British Heritage II jasne chryzantemy i inne kwiaty polne są skierowane w górę w lewo i prawo w naprzemiennych rzędach na tle pola małych złotych liści. Tło składa się z liści i łodyg w delikatnych odcieniach aby stworzyć trójwymiarowy efekt. W tej pracochłonnej interpretacji elegancka linia uwydatnia szczegóły i formę oryginalnego wzoru w kolorystyce dopasowanej do wszystkich trzech kolekcji British Heritage.


Tapeta Merton


Wzornictwo tapet i tkanin "Merton" jest inspirowane projektem "Wandle". Pomysły na szereg wzorów William Morris czerpał inspirując się różnymi rzekami Londynu, a oryginalny wzór oparł właśnie o rzekę Wandle - prawobrzeżny dopływ Tamizy w południowym Londynie. To właśnie nad rzeką Wandle w opactwie Merton Morris od 1881 r. miał firmę Morris & Co.

Projekt został zainspirowany historycznymi, XV-wiecznymi tkaninami których wzory miały często silnie ukośną, meandrującą gałąź, z której wyrastały różne kwiaty.Tapeta Pimpernel


"Pimpernel" to jeden z najbardziej znanych projektów Williama Morrisa. Stworzony w 1876 r. jako tapeta i nazwany na cześć małych kwiatów pimpernela (pol. kurzyślad) stanowiących tylko tło dla dominujących we wzorze tulipanów splecionych z przewijającymi się liśćmi wierzby. Odświeżone dzięki nowym kombinacjom kolorów w kolekcji British Heritage II tapety i tkaniny oddają w pełni wyrazisty styl oryginalnego, drukowanego wzoru Williama Morrisa.Tapeta May


"May" to wzór tapety poświęcony May Morris, młodszej z dwóch córek Williama Morrisa. Odziedziczyła ona po ojcu talent artystyczny, uzyskała też formalne wykształcenie artystyczne w Londyńskim Royal College of Art. W 1893 roku opublikowała książkę "Robótki dekoracyjne" w której przedstawiła swoją filozofię sztuki i projektowania.


Tapety gładkie (tła) oraz wzorzyste tkaniny


Częścią a w zasadzie uzupełnieniem kolekcji British Heritage II są także gładkie tapety w niemal pięćdziesięciu kolorach dopasowanych do kolorów tapet z wzorami. Umożliwia to uzupełnienie pozostałych ścian pomieszczenia jednolitą tapetą w jaśniejszej czy ciemniejszej tonacji dopasowaną kolorystycznie do wybranego akcentu tapety z wzorem.


Kolejnym elementem kolekcji są ekskluzywne tkaniny w kilku wyżej przedstawionych wzorach i kolorach, które również można zamówić w naszym salonie.


Producent:

KT EXCLUSIVE

Kolekcja:

British Heritage 2

Rozmiar rolki:

52 cm x 10,05 m

Cena sugerowana (kwiecień 2023 r.):

570 zł155 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page